• pt.. gru 1st, 2023

Domowy trening grup mięśni

ByRedaktor pkexpert.pl

mar 3, 2019

Warto od czasu do czasu zadbać o aktywność fizyczną. Z różnych powodów. W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, a co za tym idzie stresujemy się i męczymy. I jak na ironie nie zawsze mamy czas, aby sobie poćwiczyć. Na szczęście ćwiczyć można w domu.
Trening domowy ma wiele zalet. Nie ograniczają nas ramy czasowy – ćwiczymy wtedy kiedy możemy, a przede wszystkim wtedy, kiedy tego chcemy. Ale co możemy ćwiczyć w domu? Przede wszystkim pompki, brzuszki i przysiady. Każde z tych ćwiczeń pozwala nam rozwijać grupy mięśni. Wykonując każde z nich będziemy mieli płaski brzuch, silne nogi, rozwinięte mięśnie klatki piersiowej, rąk oraz barków. Jeśli chodzi o nogi – wzmocnieniu ulegną zarówno uda, jak również łydki.
W domu możemy wykonywać również ćwiczenia rozciągające. Są to różnego rodzaju skłony. Popularne ćwiczenie to również siedzenie z wyciągniętymi przed siebie i na boki nogami i próba ich dotknięcia.
Dobrze jest, że wiele ćwiczeń możemy wykonywać w domu bez konieczności chodzenia do klubów. To nam znacznie upraszcza życie w zabieganym świecie.