• sob.. wrz 30th, 2023

Jak wyglądają podstawy dla początkujących na treningu cz.1

ByRedaktor pkexpert.pl

lut 5, 2019

Aby trening początkującego adepta na siłowni był przeprowadzony we właściwy sposób musi on pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Warto przeczytać poniższy artykuł aby tak w zasadzie dowiedzieć się o najważniejszych założeniach.
W tym przypadku warto pomyśleć o bezpieczeństwie. Przystępując do treningu w odpowiedni sposób należy przeprowadzić rozgrzewkę(stosując rowerek stacjonarny lub podobny do tego sprzęt jako skakanka itp). Zanim przystąpi się do ćwiczenia na poszczególnym przyrządzie warto wiedzieć jak tak właściwie należy się do niego zabrać, uwzględniając przy tym zachowanie odpowiedniej techniki.
Warto zbudować solidne podstawy. W tym przypadku warto stosować kluczowe zestawy, które angażować będą wiele grup mięśni. Nie należy narzucać zbyt dużego rygoru a stosowanie izolacji, ruchów wymuszonych a także superserii zostawić na inny poziom zaawansowania.
Prawidłowa technika to także klucz do sukcesu. Z tego powodu warto pomyśleć o suchych ruchach, które warto wykonać bez nałożenia obciążenia na przyrządy.