• pt.. cze 14th, 2024

Pływanie lub trening w klubie

ByRedaktor pkexpert.pl

paź 4, 2021

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się salony fitness. I nie ma się czemu dziwić. Wielu ludzi chce zrzucić zbędne kilogramy, a tego typu miejsca są dla nich wprost stworzone. Można również iść na basen. Obie formy treningu są ciekawe.
Trening na basenie to bardziej trening wyczynowy. Pozwala schudnąć, ale powoduje również wzrost masy mięśniowej. Trening w klubie ma różne formy. Niekiedy możemy ćwiczyć tylko po to, aby stracić zbędne kilogramy. A niekoniecznie zależy nam na wzroście masy mięśniowej. Pływanie może mieć pewne plusy. Umiejętność pływania może nam się przydać w życiu. Z pewnością również zwiększymy naszą kondycję i siłę.
Z kolei trening w klubie np. trening aerobowy spowoduje, że zwiększymy kondycję, ale bardziej tu chodzi o schudnięcie, o utratę zbędnych kilogramów. Nasza siła może się wcale nie powiększyć. Choć w minimalny sposób raczej się zwiększy.
W obu przypadkach ćwiczyć będziemy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Chyba, że zdecydujemy się pływać indywidualnie, ale wtedy dobrze jest posiadać odpowiednią wiedzę.