• śr.. paź 5th, 2022

Różne metody treningowe

ByRedaktor pkexpert.pl

maj 25, 2019

Coraz więcej ludzi troszczy się o kondycję fizyczną i zdrowy wygląd. Coraz więcej ludzi marzy o tym, aby zgubić zbędne kilogramy. Dlatego też powstają liczne kluby treningowe. Ale ćwiczenia nie muszą się kojarzyć z bieganiem lub przerzucaniem ton żelastwa.
Na przestrzeni dziejów powstało wiele ciekawych form ćwiczeń. A jedną z nich jest pilates. Jest to zestaw ćwiczeń inspirowanych treningiem siłowym, jogą, baletem i kto wie czym jeszcze. Trening pilates ma na celu umożliwienie rozwoju i wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowywania. Wzmacniają kręgosłup, poprawiają elastyczność, siłę, rozciągają, zwiększają równowagę i mają inne zalety. W skład treningu wchodzi ponad 500 ćwiczeń.
Inna ciekawe metoda treningu to zumba. Jest to połączenie tańca z elementami fitness. Trening aerobowy, który pozwala na szybkie spalenie zbędnych kalorii. I to z przyjemnością! Ćwiczenia nie są skomplikowane, wiele jest elementów latynoamerykańskich tańców, a trening wykonywany jest przy latynoamerykańskiej muzyce.