• sob.. wrz 30th, 2023

O tym, że należy zadbać o ciało słyszymy coraz częściej. I wiele jest firm i sekcji, które mają nam w tym pomóc. Modne ostatnio stały się różnego rodzaju salony fitness. Dużą popularnością cieszą się salony zdrowia, urody, baseny oraz siłownie. Ale ćwiczyć można również gdzie indziej – na przykład idąc do domu.
Możemy ćwiczyć w drodze do domu. Wystarczy zamiast korzystania z windy przejść się po schodach. A raczej robić to regularnie. Możemy również w wolnej chwili zajść do parku i powspinać się na drabinkach. W domu możemy opierają się o ścianę ćwiczyć. Możemy się od niej odpychać i przybliżać. Możemy również iść pod górkę – w drodze dokądś udać się trasą po pagórku lub wzgórzu. W wolnych chwilach w domu możemy ćwiczyć pompki i brzuszki. Możemy również ćwiczyć skłony.
Zamiast korzystać z udogodnień – schodów ruchomych, wind i łatwiejszych dróżek możemy zadać sobie trochę trudu. Chodzić po wzgórzach, schodach oraz nierównościach. Możemy również dźwigać więcej. Ważne jest to, że okoliczności do treningu mamy całkiem sporo.