• śr.. paź 5th, 2022

Wioślarz treningowy nie zastąpi kajaka

ByRedaktor pkexpert.pl

lut 16, 2019

Jeżeli chcecie rozruszać kości i stawy podczas popołudniowego oglądania telewizora możecie zaopatrzyć się w urządzenie nazywane wioślarzem. Jest to magnetyczne urządzenie do ćwiczeń działające trochę na podobnej zasadzie do roweru eliptycznego. Z tą jednak różnicą, że na wiosłach trenuje się siedząc a ruchy rękoma wykonuje się dokładnie tak samo jak pływając kajakiem.
Jednak ćwiczenie na wioślarzu treningowym to absolutnie nie to samo, co pływanie kajakiem. Do pływania kajakiem potrzebna jest siłą mięśni i to właśnie nad tą siłą pracuje się wiosłując na kajaku. W pełni wykorzystywana jest górna partia mięśni, ale generalnie poprawia się cała motoryka organizmu a przede wszystkim kondycja.
Jednak sama przyjemność z pływania prawdziwym kajakiem na prawdziwej wodzie jest nieporównywalnie większa od wątpliwej przyjemności wiosłowania przed telewizorem. Jeśli jednak nie lubimy przebywać nad wodą albo wody się po prostu boimy to można zafundować sobie taki substytut prawdziwego wioślarstwa. Może i to nie to samo, ale zawsze jest to ruch fizyczny i ćwiczenia poprawiające kondycję i siłę mięśni.