• śr.. paź 5th, 2022

Trening na poziomie amatorskim

ByRedaktor pkexpert.pl

cze 5, 2019

W ostatnich latach przybywa lekkoatletów zupełnie amatorsko uprawiających dany sport. Wśród dyscyplin najszybciej podbijających serca nowicjuszy szczególne miejsce zajmuje bieganie. Na całym świecie, a w Polsce w szczególności, ostatnie lata upływają pod znakiem nieustającego wzrostu liczby biegaczy.
To, co zaczyna się jako zwykłe hobby szybko zmienia się w potrzebę stałego przekraczania własnych granic i poprawiania swoich poprzednich wyników – skąd do imprez amatorskich i półamatorskich biegów masowych krótka droga. Liczba uczestników aktywnie wspierających wszelkie akcje mające na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez biegi stale rośnie, podobnie jak pieniądze zbierane przez biegaczy w licznych akcjach charytatywnych.
W ostatnich latach wciąż pojawiają się nowe kampanie, które opierają się na zbieraniu pieniędzy na szczytne cele poprzez kolejne zaliczone w biegu, jeździe na rowerze, czy dowolnej innej aktywności, kilometry. Trenując i poprawiając własne wyniki można więc jednocześnie zbierać pieniądze na szczytny cel.